Antalya Havalimanı Manavgat Transfer

Vip SZY > Transfer Hizmeti > Antalya Havalimanı Manavgat Transfer
Antalya Havalimanı Manavgat Transfer

Antalya Havaalanı Manavgat Transfer

Manavgat’ı ülkemize ve dünyaya tanıtan en önemli unsurların başında Şelale’si gelmektedir. Antalya havalimanı Manavgat transfer Manavgat, Antalya merkezine 73,6 km, Antalya havalimanına ise 68 kilometre mesafesi bulunmaktadır. Antalya havalimanı Manavgat transfer seçenekleri arasında havalimanı servisleri, taksi, bazı otellerin servileri ve özel transfer şirketleri yer almaktadır.

Antalya merkezinden Manavgat’a gitmek isteyenler için otogar hareketli ve şehir içinde belirli güzergâhlardan geçen otobüs ve dolmuşlar bulunmaktadır. Manavgat turizm açısından Antalya’da en fazla talep gören ilçelerden bir tanesidir. Manavgat’ı her yıl yerli ve yabancı binlerce turist ziyaret etmektedir.

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi dünyada sayılı en uzun akarsu kaynaklarından birisi olan Manavgat Nehrinin denize ulaşmadan önce oluşturduğu muhteşem bir görüntüye sahiptir. Manavgat Şelalesi’ni oluşturan falezler bulunmaktadır. Şelale etrafında restoranlar, kafeler ve piknik alanları bulunmaktadır.

Zengin yeraltı kaynaklarından beslenen akarsu her zaman soğuk ve nehirlerde az rastlanılan turkuaz yeşili bir renge sahiptir. Manavgat’ı ziyaret edenlerin ilk görmek istedikleri yer bu eşsiz Şelale’dir. Antalya havalimanı Manavgat transfer için havalimanı servisleri ilçenin merkezine kadar ulaşım sağlamaktadır.

Şelale ilçe merkezinin 3 km kadar batı tarafında bulunmaktadır. Manavgat Şelalesi’nden akan sular ilçenin merkezinden geçerek Akdeniz’e dökülmektedir. Manavgat Nehrinin oldukça kaliteli bir kaynak suyu bulunmaktadır. Bir dönem Manavgat Nehri’nin suları yavru vatan Kıbrıs’a taşınmak istense de henüz bu konuda başarı sonuçlar alınamamıştır.

Manavgat’ta Nereler Gezilir?

Manavgat ziyaretlerinde ilk görülmek istenilen yer Şelale olsa da Manavgat’ta gezilecek birçok alan bulunmaktadır. Manavgat’a gelen ziyaretçiler tarihi yerler, doğal güzellikler ve eğlence yerlerini gezebilir.

Manavgat’ta şelale dışında gezilebilecek yerlerden bazıları ise;

  • Oymapınar barajı
  • Köprülü kanyon
  • Seleukela
  • Selge
  • Side antik kenti
  • Apollon tapınağı
  • Side anfi tiyatrosu
  • Aspendos köprüsü
  • Titreyen göl
  • Oluk köprü

Manavgat gezmeyi ve keşfetmeyi sevenler için birçok fırsatı bir arada sunmaktadır. Manavgat’ta tatil yapmak isteyenler için gezilecek gezerken de eğlenilebilecek oldukça fazla yer bulunmaktadır.

Manavgat’ta Nasıl Eğlenilir?

Antalya havalimanı Manavgat transfer sürecinden itibaren eğlenceli bir tatil yapmak mümkündür. Köprülü Kanyon’da düzenlenen rafting turlarına katılarak serin sularda farklı ve heyecanlı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Oymapınar barajında tekne turlarına katılarak muhteşem doğa manzarasının keyfini sürebilirsiniz. Jeeplerle düzenlenen safari turlarında Toros dağlarının eteklerinde muhteşem bir seyahate çıkabilirsiniz.

Side’de bulunan at çiftliklerinde düzenlenen atlı safari turları da diğer bir eğlence seçeneğidir. Manavgat Side’ye sadece 10 km mesafede olduğu için denize gidebilir, tarihi yerleri gezebilir ve sahilde su sporları yaparak eğlenebilirsiniz. Manavgat farklı eğlence anlayışına sahip tatilciler için oldukça geniş seçenekler bulacakları bir yerdir.

Manavgat’ta Transfer ve Gece Hayatı

Manavgat’a Antalya merkez ve havalimanından özel transfer şirketleri ile gelerek eğlenmek siteye birçok insan bulunmaktadır. Özel transfer şirketler antalya transfer VİP araçlarla Manavgat yolcularını ulaştırarak istedikleri saate alarak konaklama noktalarına ulaştırmaktadır. Manavgat her yaşta insanın kendisine uygun bir eğlence bulabileceği seçeneklere sahiptir. İlçe merkezinde bulunan gece kulüpleri, diskolar, barlar ve canlı müzik yapan mekanlar bulunmaktadır.

özellikle tatil sezonunda Manavgat 24 saat canlılığı koruyan bir tatil merkezidir. Manavgat’ta konaklamak isteyenler eğlence için 10-15 dakikalık bir seyahat ile Side merkezine ulaşabilir. Side merkezinde her tarz canlı müzik mekanı, restoran ve eğlence merkezi bulunmaktadır. Sahil kenarında kurulan restoranlarda eşsiz deniz manzarasıyla ve canlı müziklerle gece geç saatlere kadar eğlenmek mümkün.

Antalya Havalimanı Lykia World TransferAntalya Havalimanı Alanya Transfer

Related posts

REZERVASYON YAP

Bir sonraki etkinliğiniz veya partiniz için online rezervasyon yapın

KATEGORİLER
hello.

Arayın