Antalya Havalimanı Isparta Transfer

Vip SZY > Transfer Hizmeti > Antalya Havalimanı Isparta Transfer
Antalya Havalimanı Isparta Transfer

Antalya Havalimanı Isparta Transfer güzergâhında muhteşem bir doğa manzarası bulunuyor. Antalya havalimanından Isparta merkezinin arası 118 km özel aracınız ile ortalama seyahat süresi ise 1 saat 45 dakika sürmektedir. Isparta’da havalimanı bulunmasına rağmen çok aktif olarak kullanılmıyor. Bu sebeple en yakın havaalanı Antalya’da bulunmaktadır.

Antalya havalimanından çıkıldığında doğrudan Isparta yoluna çıkılmış olur. Antalya havalimanı Isparta transfer hizmetleri arasında özel aracınız, havalimanından Antalya otogarına ve şehirlerarası otobüsleri kullanarak veya havalimanında bulunan özel hizmet veren VIP transfer hizmetlerinden yararlanılabilir.

Antalya havalimanından özel aracınızla veya Transfer hizmetleri sağlayan firmalar ile seyahat etmek muhteşem doğanın keyfini daha rahat çıkartmaya fırsat yaratacaktır.

Antalya Havalimanından Isparta’ya Nasıl Gidilir

Antalya havalimanı Isparta transfer başlangıcından itibaren kızılçam ormanları seyahatinizde sizlere eşlik edecektir. Antalya Isparta arası karayolunda üç tane tünel bulunmaktadır. Seyahat süresince geniş dereler, yüksek kayalıklar ve uçurumlarda bulunan birçok ağaç ve bitki çeşitliliği vardır.

Antalya havalimanından Isparta’ya devam eden yolculuğunuzun yaklaşık 50’nci kilometresinde sizi muhteşem güzelliği ile Karacaören Baraj gölü karşılayacaktır. Karacaören Baraj gölü kenarında bir süre konaklayarak sakin ve huzur veren gölün tadını çıkartabilirsiniz. Baraj gölüne kaynak olana ve üzerinden geçtiğiniz köprü yandaki muhteşem “Kanyon” görülmeye değerdir.

Karacaören Baraj gölü Antalya – Isparta seyahatinizin neredeyse tam orta noktasında bulunuyor. Karacaören Baraj gölünden sonra yine yemyeşil bir orman eşliğinde kıvrıla kıvrıla Isparta’ya kadar keyifli bir seyahat süreci yaşanmaktadır. Yol kenarlarında mola verilebilecek mekânlar bulunmaktadır.

Isparta’da Nereler Gezilebilir?

Isparta gül, elma ve halıları ile ünlü bir ilimizdir. Isparta’da gezilip görülecek birçok doğal ve tarihi güzellikler bulunmaktadır. Antalya havalimanı Isparta transfer esnasında görülen Karacaören Barajı’da Isparta sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Isparta’ya gidenlerin öncelikle gezip görmesi gereken yerlerin başında;

  • Eğirdir Gölü
  • Kovada Gölü
  • Davraz Kayak Merkezi
  • Gölcük Tabiat Parkı
  • Yazılı Kanyon
  • Kızıldağ Milli Parkı
  • Yalvaç Açık Hava Müzesi
  • Adada Antik Kenti

Isparta merkez ve ilçelerinde bulunan gül, lavanta, kiraz ve elma bahçelerini görmeden gezinizi bitirmeyin.

Isparta’da Nasıl Eğlenilir?

Isparta’da vakit geçirmek ve eğlenmek için birçok olanak bulunuyor. Kayma sporuna ilgi duyanlar Davraz kayak merkezinde profesyonelce veya amatör olanlar eğitmenler eşliğinde kayak yapabilir. Özel araç sahibi olmayanlar transfer hizmetlerinden yararlanabilir. Eğirdir Gölünde yüzebilir, balık tutabilir ve tekne gezintilerine katılabilirsiniz.

Göl etrafında bulunan balık restoranlarında keyifli bir yemek yiyebilirsiniz. Eğirdir merkezinde bulunan kale, medrese, cami ve Ada’da bulunan tarihi kiliseyi gezebilirsiniz. Eğirdir Sivri Dağı eteklerinde bulunan Akpınar Seyir Tepesinden kartpostallık göl manzarasını seyredebilirsiniz. Isparta’nın simgelerinden Gölcük Tabiat Pakında yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz.

Isparta’nın en bilinen ismi Süleyman Demirel’in İslamköy’de bulunan müze ve kabrini ziyaret edebilirsiniz. Isparta’nın Sütçüler ilçesinde bulunan Adada Antik Kenti, Yazılı Kanyon ve irili ufaklı in ve mağaraları gezebilirsiniz. Isparta’da trekking yapmayı sevenler için de muhteşem parkurlar bulunuyor. Yalvaç ilçesinde bulunan tarihi yerleşim yerlerini ve yeraltı hamamlarını gezebilirsiniz.

Türkiye’nin tek mavi yapraklı sedir ağaçları bulunan Kızıldağ Milli Parkı’da yürüyüş, piknik, kamp ve dağ evlerinde konaklama yapabilirsiniz. Isparta merkezinde ve ilçelerinde gezmek ve eğlenmek isteyenlerin transfer hizmetlerinden faydalanması güzel bir vakit geçirmelerini sağlayacaktır.

Antalya Havalimanı Kaş TransferAntalya Havalimanı Kapadokya Transfer

Related posts

REZERVASYON YAP

Bir sonraki etkinliğiniz veya partiniz için online rezervasyon yapın

KATEGORİLER
hello.

Arayın