Antalya Havalimanı Burdur Transfer

Vip SZY > Transfer Hizmeti > Antalya Havalimanı Burdur Transfer
Antalya Havalimanı Burdur Transfer

Burdur’a en yakın aktif havalimanı Antalya havalimanıdır. Isparta havalimanı Burdur’a daha yakın mesafede olsa da aktif olarak hizmet vermemektedir. Antalya Havalimanı Burdur Transfer seçenekleri arasında havalimanından Antalya Otogar vasıtaları ile Otogardan da seyahat otobüslerinden bilet alarak ulaşım, özel araçlar, taksi tutma ve özel transfer firmaları tercih edilebilir.

Özel araca sahip olmayanlar için Antalya Havalimanından Burdur’a en rahat seyahat özel transfer firmalarının vermiş olduğu VIP transfer hizmetidir. Özel transfer firmalarının deneyimli sürücüleri en hızlı yolları kullanarak ve seyahat süresince taleplerinize göre konaklayarak Burdur’a ulaşmanızı sağlayacaktır.

Antalya Havalimanı İle Burdur Arası Seyahat

Antalya Havalimanı Burdur transfer süresi 1 Saat 45 Dakika ve mesafe olarak da 136 kilometredir. Antalya havalimanından şehir merkezi istikametini kullanarak en hızlı şekilde ulaşım sağlanabilir. Antalya havalimanından Burdur’a ulaşmak için Isparta karayolu da kullanılabilir.

Isparta’ya girmeden Ağlasun kavşağından dağ yolunu kullanarak Burdur’a ulaşılabilir. Fakat bu yolun çok güzel bir manzarası olsa da diğer seçeneğe göre seyahat mesafesi ve süresi daha uzundur. Antalya şehir merkezi yönünde devam ederek çevre yolundan Burdur istikametine (Kepez tarafı) doğru devam edilir.

Antalya – Burdur karayolu üzerinde Antalya çıkışında dağ yolu başlamaktadır. Zirveye çıkıldıktan sonra iniş istikametinde küçük göletler tatlı bir görüntü oluşturmaktadır. Yol üzerinde mola verebileceğiniz konaklama yerleri bulunmaktadır.

Burdur’da Gezilecek Yerler

Antalya havalimanı Burdur transfer tercihinizde varış noktanızı kesinlikle Türkiye’nin Maldiv Adaları olarak bilinen Salda Gölü olarak belirlemelisiniz. Salda Gölü muhteşem rengi, kumsalı ve ikonik yapısıyla son yıllarda tüm Türkiye’den ziyaretçi akınına uğrayan doğal bir göldür. Burdur’u ziyaret edenlerin muhakkak Salda Gölü’ne uğramalarını öneriyoruz.

Burdur’da bulunan Tarihi Osmanlı yapıları şehre ayrı bir hava katmaktadır. Şehrin merkezinde Osmanlı Döneminden kalma cami, medrese, hamam, konak, ve kervansaray gibi gezilecek birçok tarihi yer bulunuyor. Burdur Arkeoloji Müzesi gezilecek yerler listesine alınması gereken bir özelliğe sahiptir.

Sagalassos Antik Kenti Burdur’un Ağlasun ilçesinde bulunmaktadır. Sagalassos Antik Kenti 12.000 yıl öncesine tarihlenmiş ve bu güne kadar bütünlüğünü koruyarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Aday Listesine girmeyi başarmıştır. Karacaören Barajı Burdur ve Isparta arasında çekişmelere sahne olsa da muhteşem bir manzaraya sahiptir. Burdur merkezine 77 km mesafededir. Karacaören Baraj gölü çevresinde balık restoranları ve konaklama noktaları bulunmaktadır. İnsuyu Mağarası doğal yapısıyla görülmeye değerdir.

Bunların dışında gezilecek yerler arasında;

  • Burdur Gölü
  • Salda Kayak Merkezi
  • Susuz Kervansarayı
  • İncir Han
  • Kibyra Antik Kenti ve Tiyatrosu
  • Gibi doğal ve tarihi alanları ile Burdur’da gezilmeye değen birçok yer bulunmaktadır.

Burdur’da Yapılacak Aktiviteler

Antalya’dan havalimanından Burdur’a transfer yolu üzerinde bulunan göletlerin kenarında mola vererek sakinliğin ve huzurun tadını çıkartabilirsiniz. Göletleri geçtikten sonra Ağlasun yoluna girerek Sagalassos Antik Kentini gezebilir ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Yaz aylarında Burdur’u ziyaret edenler Salda Gölünde yüzebilir.

Salda Gölü etrafından kamp kurma olanakları da bulunmaktadır. Burdur’un meşhur ceviz ezmesi, Altınyayla Kebabı, Haşhaş Helvası ve şiş kebaplarını deneyebilirsiniz. Burdur gölü etrafında yürüyüş yapabilirsiniz. Burdur Isparta’ya yakın olması sebebiyle transfer hizmetlerini kullanarak gül, lavanta ve elma bahçelerini gezebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Dalaman TransferAntalya Havalimanı Adrasan Transfer

Related posts

REZERVASYON YAP

Bir sonraki etkinliğiniz veya partiniz için online rezervasyon yapın

KATEGORİLER
hello.

Arayın